Akın Sönmezler
Akın Sönmezler
Bluehole
Yıllardır görev aldığı pozisyonlarda sayısız projenin içerisinde yer alarak Türkiye'de oyun alanına sağladığı katkılar ile ülkedeki oyun sektöründe yakından tanınan bir isim. Şu anda son dönemin en popüler oyunlarından birisi olan PUBG'nin Türkiye ve MENA bögelsindeki operasyonu için Bluehole'da yönetici olarak yer alan Akın Sönmezler, Türk oyun eko sistemini yakından takip ediyor ve yayıncı ve profesyonel oyunculara bulunduğu projeler aracılığıyla destek olmayı sürdürüyor.
Aren Ünal
Aren Ünal
Yemeksepeti
Oyun sektöründe uzun yıllardır çeşitli projelere imza atan Aren Ünal, markalar ve oyuncular için DijitalSporlar.com'un kuruluş aşamasında yer aldı. Ardından birçok marka için espor/gaming odaklı dijital projeler üretti. Ünal, iletişim stratejisinde espor/ gaming’e yer veren ilk markalardan biri olan; Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nde 2017 yılından beri gaming community dijital ve offline operasyonlarını yönetiyor.
Christopher Leo Willekens
Christopher Leo Willekens
Esporin
2005 yılından espora henüz "espor" ismi konmamışken espor yazarlığına başlayan Christopher Willekens, bugüne kadar Gamecity Türkiye, OyunGuru, GameFeast ve son olarak Esporin gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2006'dan bugüne 300'den fazla turnuva düzenleyip 2007 yılından beri sunuculuk yapan ve sunduğu 1000'den fazla etkinliğin yanı sıra Riot Games'te de 5.5 yıl sunuculuk yapmış olan Chris, şu sıralar Esporin'i yönetiyor, freelance olarak espor markalarına danışmanlık ve prodüksiyon hizmeti veriyor, turnuva organizasyonlarına ve sunuculuğa devam ediyor.
Efe Hızır
Efe Hızır
Fideyo
Televizyon sektöründe uzun yıllar süren kariyerinde pek çok programa imza atan, yönetmenlik koltuğundaki tecrübelerinin yanı sıra, tam bir dijital içerik canavarı. Video içerikler üretmek konusunda bitmek bilmeyen iştahı ve farklı içerik anlayışını oyun dünyasındaki projelere taşıyan bir stream geeki. Makina Kafa, Disko Kralı gibi efsane talk showların, sinema filmlerinin yönetmenliğinin yanı sıra JTG TV'nin popüler programlarının yaratıcılarından. ESL’in projelerinde içerik ve yönetmenlik tecrübesiyle farklı projelerde yer almaya devam ediyor.
Eren Güncü
Eren Güncü
ESL
Oyunlarla olan ilk ciddi macerasına 2000’li yılların başında katılmaya başladığı espor turnuvaları ile adım atıp, bugüne kadar oyun sektöründeki pek çok projede yer almış, hardcore gamer. Sıkı bir FPS ve MMORPG oyuncusu olan Eren Güncü, 2014’te AliveinGames ile Türkiye’nin ilk Twitch yayıncı ekiplerinden birini kurmasının ardından, sektördeki pek çok projede yer aldı. JTG TV’nin başarılı yapımlarında imzası bulunan ve 2018'den beri ESL'de markalar ve influencerları buluşturan pek çok projeyi yürüten Güncü, Türk oyun dünyasında ses getiren büyük projeler için çalışmaya devam ediyor.
Kudret Coruk
Kudret Coruk
Nimo TV
Espor ve Gaming’de 10 yılı aşkın süredir profesyonel takım yöneticiliği, turnuva organizatörlüğü, marka danışmanlığı, topluluk yönetimi ve influencer çalışmaları tecrübesiyle sektörde 360 derece yer alan isimlerden biri. HWA ve Galakticos takımlarının Genel Menajerliğinde görev alan Kudret, The Company ajansı’nda Head of Espor görevini üstlenip; Master of Gamers ve Migros Espor platform kurulmasında yer almış, aynı zamanda bir çok markanın da gaming ve espor iletişimini planlaması gibi projelerle esporda uzun soluklu bir tecrübeye sahip.
Merthan Yalçın
Merthan Yalçın
Multiplayer
Uzun yıllardır hem prodüksiyon hem de içerik üretimi konusunda oyun dünyasının kalbinde yer alan isimlerden birisi olan Merthan Yalçın Multiplayer ile oyunseverlerin çok yakından tanıdığı bir isim. Oyun dünyasındaki yayıncıları yakından tanıyan hatta kendisi de canlı yayınlarda izleyicilerle buluşup dirsek temasında olan Yalçın, ayrıca Chapter isimli eventi ile oyuncuları her sene bir araya getirmeye devam ediyor.
Simge Erdoğan
Simge Erdoğan
Publishme
Gaming ve espor dünyasında keyifli ve ülkemizin sınırlarını aşan projelere imza atan Simge Erdoğan, hem organizatör hem marka hem de publisher deneyimi barındıran sıradışı bir kariyer yolculuğunda. ESL Türkiye ile başlayan bu yolculukta Red Bull'un gaming pazarlama müdürü olarak lokal stratejisini oturtup başarıyla yönettikten sonra Publishme'de Pazarlama Direktörü olarak Supercell, Activision, Blizzard gibi devlerin Türkiye pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.