Akın Sönmezler
Bluehole
Yıllardır görev aldığı pozisyonlarda sayısız projenin içerisinde yer alarak Türkiye'de oyun alanına sağladığı katkılar ile ülkedeki oyun sektöründe yakından tanınan bir isim. Şu anda son dönemin en popüler oyunlarından birisi olan PUBG'nin Türkiye'deki operasyonu için Bluehole'da yönetici olarak yer alan Akın Sönmezler, Türk oyun eko sistemini yakından takip ediyor ve yayıncı ve profesyonel oyunculara bulunduğu projeler aracılığıyla destek olmayı sürdürüyor.
Aren Ünal
Yemeksepeti
Oyun sektöründe uzun yıllardır çeşitli projelere imza atan Aren Ünal, markalar ve oyuncular için DijitalSporlar.com'un kuruluş aşamasında yer aldı. Ardından birçok marka için espor/ gaming odaklı dijital projeler üretti. Ünal, iletişim stratejisinde espor/ gaming’e yer veren ilk markalardan biri olan; Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nde 2017 yılından beri gaming community dijital ve offline operasyonlarını yönetiyor.
Batuhan "Krank" Belik
Riot Games Türkiye
Reklamcılık ve oyun sektöründeki yıllar süren deneyimlerinin yanı sıra streamerlık kariyeri ile de tanıdığımız, gerçek bir gamer. Yayıncılık günlerinden beri Krank nickiyle de tanıdığımız Batuhan Belik, uzun süre devam ettiği yayıncılık hayatında elde ettiği deneyimler ile profesyonel bakış açısını birleştirerek bu alandaki dinamikleri yakından takip ediyor. Riot Games Türkiye'de görev alan Belik, Türk oyuncu kitlesine en hakim isimlerden biri. İzleyici ve oyuncularla sürekli iç içe olması sebebiyle de gamerlığın ruhundan uzaklaşmadan profesyonel projeler ortaya koyuyor.
Beril Sergün
Streamer & Editör
Oyunların içine doğmuş, büyürken de oyun tutkusundan asla vazgeçememiş bir içerik üreticisi. Post-apokaliptik, RPG ve adventure türünden oyunlardaki içerikleriyle tanınan Sergün, bu tutkusunu yıllarca ekranları başındaki izleyicilerine canlı yayınlarla aktardı. Tutkusunu işe dönüştüren ve bu sayede önemli basın organlarında editörlük de yapmış olmasının olan Beril Sergün, YouTube Türkiye üzerinde ilk oyun videoları çeken kadın içerik üreticisi olmuştur.
Ceyda Kasabalı & Fırat Albayram
Oyuncu / İçerik Üreticisi
Yer aldığı dizi ve filmler ile uzun zamandır ekranlarda ve beyaz perdede görmeye alıştığımız sıkı bir gamer çift. Aktörlüğü ile olduğu kadar pc başındaki yayıncı kimliğiyle de tanınan popular çift, Fırat Albayram’ın Beatpug isimli kanalında sık sık oyun canlı yayını yapıyor. YouTube için de içerik üreten çift hem kamera önünü hem de izleyicilerin hislerini yakından bilmesinin yanı sıra, sinema ve dizi sektöründeki tecürbeleriyle bu dünyadaki içerikleri her iki yönden değerlendirmek üzere ödül jürisinde yer alıyor.
Efe Hızır
Fideyo
Televizyon sektöründe uzun yıllar süren kariyerinde pek çok programa imza atan, yönetmenlik koltuğundaki tecrübelerinin yanı sıra, tam bir dijital içerik canavarı. Video içerikler üretmek konusunda bitmek bilmeyen iştahı ve farklı içerik anlayışını oyun dünyasındaki projelere taşıyan bir stream geeki. Makina Kafa, Disko Kralı gibi efsane talk showların, sinema filmlerinin yönetmenliğinin yanı sıra JTG TV'nin popüler programlarının yaratıcılarından. ESL’in projelerinde içerik ve yönetmenlik tecrübesiyle farklı projelerde yer almaya devam ediyor.
Eren Güncü
ESL
Oyunlarla olan ilk ciddi macerasına 2000’li yılların başında katılmaya başladığı espor turnuvaları ile adım atıp, bugüne kadar oyun sektöründeki pek çok projede yer almış, hardcore gamer. Sıkı bir FPS ve MMORPG oyuncusu olan Eren Güncü, 2014’te AliveinGames ile Türkiye’nin ilk Twitch yayıncı ekiplerinden birini kurmasının ardından, sektördeki pek çok projede yer aldı. JTG TV’nin başarılı yapımlarında imzası bulunan ve 2018'den beri ESL'de markalar ve influencerları buluşturan pek çok projeyi yürüten Güncü, Türk oyun dünyasında ses getiren büyük projeler için çalışmaya devam ediyor.
Merthan Yalçın
Multiplayer
Uzun yıllardır hem prodüksiyon hem de içerik üretimi konusunda oyun dünyasının kalbinde yer alan isimlerden birisi olan Merthan Yalçın Multiplayer ile oyunseverlerin çok yakından tanıdığı bir isim.Oyun dünyasındaki yayıncıları yakından tanıyan hatta kendisi de canlı yayınlarda izleyicilerle buluşup dirsek temasında olan Yalçın, ayrıca Chapter isimli eventi ile oyuncuları her sene bir araya getirmeye devam ediyor.
Ninsu Kahraman
Log Türkiye
Oyun tutkusunun yanı sıra tam bir teknoloji meraklısı, olan Ninsu Kahraman, oyun dünyasının ve bu dünyanın kültürünü çok sıkı takip eden birisi. Log'da Haber Müdürlüğü pozisyonunda yer alan Kahraman bu alanlardaki bilgilerini okuyucularla paylaşıyor. Aynı zamanda canlı yayınlar da yapan Ninsu oyunların yanı sıra sinema, geek kültürü gibi konular konusunda tam bir canavar. Kahraman'ın ayrıca YouTube üzerine akademik bir çalışması da bulunuyor.